Cofnij

Muzeum Piekarstwa i Cukiernictwa w Ustce

Prywatne Muzeum Piekarstwa i Cukiernictwa powszechniej znane w Ustce, jako Muzeum Chleba, zaczęło swoją działalność w 1998 roku.

Właścicielem i założycielem muzeum jest piekarz i cukiernik z Ustki – Pan Eugeniusz Brzóska, którego piekarnię można odwiedzić tuż przy muzeum, a działa ona nieprzerwanie od 1945 roku. Usteckie Muzeum Chleba jest jedynym tego typu muzeum na Pomorzu oraz jednym z pierwszych piekarniczych muzeum w całej Polsce.

Muzeum odkrywa przed nami tajniki procesu wytwarzania chleba oraz wyrobów piekarniczych z wcześniejszych czasów, kiedy nie było nowoczesnych maszyn, aż do czasów dzisiejszych. Najstarszym eksponatem muzeum jest stół do przerabiania ciasta piernikowego. W muzeum zobaczymy również stępy, lodówkę, która działa bez użycia prądu, foremki na ciasteczka oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.  

Do dyspozycji gości jest wystawiona pamiątkowa księga, do której można złożyć wpis.

Godziny otwarcia:
Chętni do odwiedzenia, proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny (59 814 48 40), w celu ustalenia terminu zwiedzania muzeum. Jednak, jeśli właściciel ma wolny czas i jest na miejscu chętnie udostępni muzeum do zwiedzania bez wcześniejszego umawiania się.

Ceny biletów: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł, grupowy 4 zł (grupa od 10 osób)

Galeria zdjęć

Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
ul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka

tel/fax: (59) 814 71 70

e-mail: biuro@lot.ustka.pl

Numer Konta:
78 9315 0004 0000 0068 2000 0010

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka” i Ziemia Słupska
Strona współfinansowana z środków Gminy Miasto Ustka