Cofnij

Muzeum Miasta Słupska

Zapraszamy do Muzeum Słupska

Uwaga!! Aktualnie muzeum jest w trakcie przeprowadzki.

Muzeum mieści się w budynku dawnej restauracji, którą zbudowano w Lasku Pólnocnym, noszącym dawniej nazwę "Waldkater". Park o powierzchni 170ha został założony jako teren rekreacyjno - wypoczynkowy dla mieszkańców miasta w około 1880 roku. Obszar parku ma urozmaiconą rzeźbę terenu, wzbogaconą czterema malowniczymi stawami, bogatymi gatunkowo drzewostanem (sosny, świerki, brzozy, buki, dęby, cisy, żywotniki, bluszcze oraz tulipanowiec amerykański, który jest drzewem unikalnym na naszym terenie), poprzecinanym gęsto rozsianymi alejkami spacerowymi, szlakami pieszymi, konnymi, rowerowymi oraz do Nordic Walkingu. Główna ścieżka prowadzi dnem doliny wzdłuż strumienia (do 1945 roku noszącego nazwę Rennebach), który to bierze tu swój początek i uchodzi do Stawku Łabędzkigo (wcześniej koryto rzeki Słupi).

Przy Muzeum dostępny jest największy w Polsce Park Linowy, mała gastronomia, ptaszarnia z unikalnymi gatunkami ptaków z całego świata oraz hostel z tanimi noclegami.


Muzeum rozlokowano w trzech pomieszczeniach na parterze budynku, przypominającego wyglądem Pałac. Placówka zajmuje ponad 100m kwadratowych, zaś trzy sale wystawiennicze zostały podzielone tematycznie.

W muzeum są prezentowane zbiory dotyczące miasta Słupska, należące do słupskich kolekcjonerów ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Słupskiej. Kolekcje te powstały na przestrzeni wielu dziesiątek lat i są to bardzo bogate i cenne zbiory.

Na dwóch z trzech sal prezentowany jest Słupsk do 1945 roku. Ekspozycja ułożona jest tematycznie i podzielona na sekcje: gastronomia, browarnictwo, destylarnie, aptekarstwo, przemysł, pamiątki, mleczarstwo i wiele innych gałęzi przemysłu i wytwórstwa. Dodatkowo ukazane jest miasto, które podzielone na osobne dzielnice i zobrazowano setkami zdjęć, pocztówek i pamiątek. Na trzeciej sali wyeksponowane zostały dodatkowo zbiory dotyczące tego co dziś jest utożsamiane z naszym miastem - Szkoła Policji, Festiwal Pianistyki Polskiej, Karczma Słupska i wiele innych.

 

Godziny otwarcia

wtorek - niedzielia - 10:00 - 18:00

Adres:

76-200 Słupsk

ul:Bauera 14

tel:606171163

 

CENNIK

Wszystkie rodzaje biletów - 4 PLN

Grupy powyżej 10 osób - 15% zniżki

Wycieczki szkolne - 3 PLN

Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
ul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka

tel/fax: (59) 814 71 70

e-mail: biuro@lot.ustka.pl

Numer Konta:
78 9315 0004 0000 0068 2000 0010

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka” i Ziemia Słupska
Strona współfinansowana z środków Gminy Miasto Ustka