Cofnij

Zbiórka karm i koców z MPŚ w Słupsku

Zapraszamy!

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
serdecznie zaprasza
na zbiórkę karmy i koców
na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Oddział Słupsk
w sobotę 17 stycznia
w godzinach 12.00-14.00
pod Halę Gryfii przy ul. Szczecińskiej

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku od lat współpracuje ze słupskim Oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którego członkowie uczestniczą w Jarmarkach Gryfitów i kiermaszach oraz organizują w Zamku koncerty, podczas których zbierane są pieniądze na rzecz bezpańskich zwierząt. Licytacja przedmiotów niezwykłych, która co roku odbywa się pod Spichlerzem Richtera przyciąga wielu zainteresowanych i pomaga ratować kolejne psy i koty.
Idea pomocy bezbronnym zwierzętom nie jest obca słupskim muzealnikom i staramy się propagować ją na równi z troską o zabytki. Kiedy zatem dowiedzieliśmy się, że jedna z naszych wolontariuszek, Ania Sochacka, która aktywnie wspiera organizację kolejnych Nocy Muzeów, w tym roku wspólnie z koleżanką ogłosiła akcję zbiórki karmy dla TOZ postanowiliśmy o tym zawiadomić wszystkich Przyjaciół Muzeum.

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 17 stycznia, pod Halę Gryfia gdzie od 12.00 do 14.00 dwie dzielne licealistki Paulina Markiewicz i Ania Sochacka zbierać będą karmę i koce dla tych zwierząt, którym trzeba pomóc przetrwać zimę.

„- Co znaczy "oswoić"?
- Jest to pojęcie zupełnie zapomniane - powiedział lis. - "Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
- Stworzyć więzy?
- Oczywiście - powiedział lis. - Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie.”
Antoine de Saint-Exupery "Mały Książę"

Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska
ul. Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka

tel/fax: (59) 814 71 70

e-mail: biuro@lot.ustka.pl

Numer Konta:
78 9315 0004 0000 0068 2000 0010

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Strona internetowa opracowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ustka” i Ziemia Słupska
Strona współfinansowana z środków Gminy Miasto Ustka